* PROČ NÁVRATY

Vyznání

Dlouho jsem uvažovala nad názvem svých internetových stránek. Chtěla jsem co nejlépe vyjádřit jejich obsah a zaměření.

Když jsem se narodila, tak mne pokřtily dvě řeky – Svratka a Svitava. Vyrůstala jsem v nádherném kraji jižní Moravy, ve městě, které se zapsalo do dějin české státnosti, ve městě, které bylo, je a bude  středem historie, kultury a techniky.

Po dvou desetiletích jsem se přestěhovala na samý sever republiky. Našla jsem si práci, založila rodinu, vychovala děti – a  během těchto let jsem neměla čas a důvod vrátit se alespoň na chvíli do rodného města.

Díky tomu, že se můj otec rozhodl vytvořit rodokmen své rodiny a já jsem jej chtěla rozšířit o předky z matčiny strany, začala jsem se vracet zpět na jižní Moravu.

Znovu jsem objevovala její krásu…

Říká se, že člověk je doma tam, kde vychoval své děti a kde má rodinu.  Na severu Moravy jsem si nikdy nezvykla, stále si zde připadám cizí. Kvůli svým dětem však mám zde jeden ze svých domovů. Ten druhý je  tam, kde jsem se narodila a kam se stále vracím.

Ráda se vracím zpět do Brna, města mého mládí, studentských let a prvních lásek.  Při svých cestách za historií svých předků se těším  na královské město Uherské Hradiště, kde nyní žije můj otec se svou ženou.  Krajina kolem zámku Světlov, město Bojkovice a díky práci na rodokmenu mnou nedávno objevená maličká Komňa je pro mne nepřeberným množstvím inspirací. Nemohu nevzpomenout stovky obyvatel Bojkovic, Komně, Záhorovic a dalších vesniček, kteří se na přelomu století vypravili za Velkou louži hledat nejen práci, ale i nový domov.

Také bych chtěla poděkovat svému Sluníčku za to, že jsem po tolika letech našla odvahu navštívit Brno a společně s ním znovu prožívat vše hezké ...

merci, petit soleil

Lvička

 

 

 

Evropský katalog stránek
Creative Commons License
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one