Frolovi ze Záhorovic

Příjmení Frola, bylo kdysi v Záhorovicích velice rozšířené. První nositele tohoto příjmení je možné již nalézt v prvních matrikách pro obec Záhorovice, tj. kolem roku 1697.

Moje pra-pra-teta Terezie Chovancová, která se narodila v Bojkovicích,  se přivdala do rodiny Frolových ze Záhorovic č. 94a. Celá rodina emigrovala do Argentiny/Buenos Aires v průběhu let 1925 – 1928.

 

Podle nalezených záznamů (přepisy seznamu pasažerů, kteří vypluli z přístavu Brémy, argentinských genealogických stránek s možností vyhledávání imigrantů) emigrovala tato část rodiny následně:

-         z Terstu vyplul na lodi Belvedere Josef Frola – otec; do Buenos Aires připlul 6.12.1925

-         z Brém vyplouvá na lodi Madrid Terezie Frolová, roz. Chovancová – matka; do Buenos Aires připlouvá 2.5.1926

-         z Brém vyplouvá na lodi Sierra Ventana František Frola – syn; do Buenos Aires připlouvá 15.11.1926

-         z Brém vyplouvá na lodi Sierra Cordoba Melichar Frola – syn; do Buenos Aires připlouvá 26.12.1927

-         z Brém vyplouvá na lodi Sierra Ventana Marie Frolová – dcera a Josef Frola – syn; ti připlouvají do Buenos Aires 1.6.1928.

 

Bohužel, tímto veškeré informace o této rodině končí.

Společně s nimi, podle lodních seznamů, emigrovali i další občané ze Záhorovic. Jsem přesvědčena o tom, že v mnoha záhorovických rodinách jsou uloženy staré fotografie těchto vystěhovalců a mnoho historek existuje nejen v dopisech, ale i v ústním podání. Prosím proto všechny, kteří mají jakékoliv informace, byť podle nich nezvýznamné, o pomoc při pátrání po této rodině.

11.04.2012 13:23:30
bursica.d
Evropský katalog stránek
Creative Commons License
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one